Uzman Görüşü

SCIO NEDEN TERCİH EDİLİR?

Günümüzde artık tıbbi tedavilerde aşırı ilaç kullanımının hasta ve genel olarak toplum için risk oluşturduğunu biliyoruz. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de bir kişi yılda ortalama 25 kutu ilaç tüketiyor. İlaç tüketiminin başında ağrı kesiciler ve antibiyotikler gelmekte. Örneğin Fransa’da viral enfeksiyonlar için yıllık olarak öngörülen gereksiz antibiyotik sayısı yılda 20 milyondur.

Ne yazık ki bu ilaçlarla iyileştirme yöntemi her zaman yararlı olmuyor. Yine yapılan araştırmalara göre yapılan gereksiz tıbbi ve cerrahi prosedürlerin sayısı oldukça fazladır.

Endişe verici bu rakamlar arttıkça, özellikle bedenin sağlığını güvenli bir şekilde sürdüren ve iyileşme sürecini kolaylaştıran alternatif bakımlar da daha çok biliniyor ve uygulanıyor.

Biorezonans ve Biofeedback SCIO teknolojilerinde kullanılan frekans terapileri, günümüzde aşırı medikalleşmeye bir alternatiftir.

SCIO Tıbbı ya da ilaç tedavisini reddetmez. Tamamlayıcı ve kişiselleştirilmiş bir tedavi olması, yan etkisi olmaması nedeniyle tercih edilir.

SCIO terapisi bütünsel, kişiye özgü, etkili, güvenli, ilaçsız, ağrısız ve yan etkisizdir.

Dr.Işınay ÜNAL

Devamı

NEDEN HASTALANIRIZ?

Rahatsızlıklarımız ya da kronik ağrılarımız, hastalığa dönüşmeden önce frekans seviyesinde bozulmalar başlar. SCIO teknolojisi bu durumda devreye girerek vücudumuzun direncini ölçmeyi, rahatsızlıkları tespit etmeyi ve iyileşme sürecine katkıda bulunarak hücrelerin verimli çalışması için frekansları dengelememizi sağlar.

Her hücrenin belirli bir frekansı vardır. Bu frekanslar düzenli olduğu sürece sağlıklı oluruz.

Hücre düzeyinde frekanslarımızı ne bozar?

Örneğin, yaşam tarzımızla ilgili birçok stres faktörü, yanlış beslenme, içinde bulunduğumuz elektromanyetik alanlar, duygu durumlarımız hücrelerimizi olumsuz yönde etkiler.
Bu etkenler hücrelerimizin enerjisini azaltır, organlarımız etkilenir ve hasta oluruz.

SCIO terapisi; iyileşmeyi desteklemek için bedenin ihtiyacı olan frekansları belirleyip, gönderilmesini sağlar, bu da ağrıların azaltılması, hücre fonksiyonları ile genel sağlığın iyileştirilmesi ile sonuçlanır.

Dr.Işınay ÜNAL

 

 

Devamı

KARBONHİDRAT BAĞIMLILIĞINI NASIL YENEBİLİRİM?

Karbonhidrat bağımlılığı; sigara, alkol bağımlılığı gibi benzer belirtilerle karşımıza çıkar, kontrol edilemeyen bir yeme isteğine dönüşür.
 
Fazla karbonhidrat tüketimi, insülin hormonunun aşırı salgılanmasına neden olur. Böyle olunca, zamanla vücutta insülin direnci oluşur, bu da vücuttaki yağlanmayı arttırarak, kalp hastalıkları ve şeker hastalığına neden olur.
 
Karbonhidrat bağımlılığını yenebilirsiniz
 
İnsülin hormonu salgılanmasına yol açan şekerli gıdalar, meyve suları ve gazlı içecekler hiç tüketilmelidir. Başarmak için kararlı olmak gerekiyor ve scio terapisi çok işe yarar 
Ayrıca, kontrolsüz yemek yemenin nedeni çoğunlukla duygusal nedenlerdir ve bilinçaltında saklıdır.
İş stresi, gelecek kaygısı, suçluluk, kızgınlık gibi olumsuz duygular aşırı karbonhidrat tüketimine neden olabilir. SCIO ile bilinçaltı ve duygu temizliği yapılarak aşırı karbonhidrat tüketiminden kurtulabilirsiniz.

Dr.Işınay ÜNAL
Devamı

ÇOCUKLAR SCIO´DAN NASIL FAYDALANIR?

Çocuklar genellikle nasıl hissettiklerini, ağrıyan yeri ve gözle görülmeyen bir rahatsızlığı bizlere sözle iletemezler. Doğru teşhis etmek ve doğru tanı koymak için bir takım tıbbi testler yapmak zorunda kalınabilir.

SCIO, vücudun belirli bölgelerine yapıştırılan elektromanyetik bantlar sayesinde vücuttaki düzensizlikleri tespit edebilir ve ağrıyı azaltmada, travmaları iyileştirmede ve stresi azaltmada etkilidir.

Bu nedenle SCIO, ağrısız ve yan etkisiz olması nedeniyle çocuklar ve bebekler için tamamen uygundur.

Ağrı ve kronik rahatsızlıkların yanı sıra özellikle bebeklerde uyku ve beslenme düzeninin oluşumuna fayda sağlarken, çocuk gelişiminde ve sosyal kişiliğini etkileyecek duygu durumunun düzenlenmesinde, hiperaktivite, öğrenme bozukluğu, konuşma bozukluğu problemlerinde de son derece etkili sonuçlar yaratır.

Dr.Işınay ÜNAL

 

Devamı

ANTİ-AGING VE SCIO TERAPİ

Erken yaşlanmayı önlemek ve yaşlanma sürecini geciktirmek için birçok kozmetik ürün ve estetik müdahaleler deneriz ancak bilinmesi gerekir ki kozmetikler ve cerrahi müdahaleler tek başına çözüm olmayabilir. Sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan kurtulmak, kaliteli uyumak, stresten uzak durmak ve sağlıklı yaşamak yaşlanmaya karşı yapabileceklerimiz arasında bulunuyor.

Biz, danışanlarımıza her yaşın güzelliğini korumaya yönelik ve bu süreçte onlara eşlik edecek SCIO terapisini öneriyoruz.

SCIO anti- aging alanında çalışmalarda oldukça başarılı sonuçlar alıyor. Çünkü yaşlanma vücudumuzun yolunda gitmeyen fonksiyonlarının bir tepkisi. SCIO ise vücudu tarayarak hastalıklar, gıda duyarlıkları, duygu bozuklukları ve stres gibi vücuttaki her türlü bilgiyi tanımlayarak erken yaşlanmanın kaynağının bulunmasına ve tedavisine destek oluyor.

Anti-Aging Scio Terapisi amacı nedir?

• Hormonal düzensizlikleri dengelemek
• Cilt dokusunu ve hücreleri olumsuz etkileyen stres kaynağını tespit ve manipüle etmek
• Kaliteli uyku düzeni ile cildin sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlamaya yardımcı olmak
• Yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıklara karşı erken tanı ve önlem almak.

Dr.Işınay ÜNAL

Devamı

AĞRILI ADET GÖRME (Dismenore) ve SCIO TERAPİ

Kadınlar için adet dönemindeki ağrılar bazen çok şiddetli olabilir. Bu ağrılar iş göremeyecek kadar kötü hissetmesine, yorgunluk, depresyon ve agresyon gibi duygu bozukluklarına neden olabilir.

Adet sancıları günlük yaşamı olumsuz etkilemeye başlamışsa ve ağrı kesicilerle kontrol altına alınamıyorsa, şiddetin artmasına kişinin duygu durumu, beslenme alışkanlıkları, düzensiz uyku, yorgunluk, aşırı stres gibi altta yatan diğer hastalıklar da etkili olur.

Düzenli uyku gerginliği azaltacağından ağrıyı kontrol etmenizde fayda sağlayacaktır.
Bu konularda gerekirse uzman desteği alın.

SCIO Terapisi; stres, hormon düzensizlikleri, uyku ve duygu bozuklukları ile kronik hastalıklara odaklanarak uygulandığından adet döneminizin daha az sancılı geçmesine destek olacaktır.

Ancak, özellikle sonradan ortaya çıkan ve zaman içerisinde şiddetinde artış gösteren adet sancılarında jinekolog muayenesi gerekebileceğini de unutmayın.

Devamı

SİGARAYI BIRAKMA VE SCIO TERAPİ

Scio Terapisi, dünyada uygulanan “Sigarayı Bırakma Terapileri” arasında en yaygın olanlarından biridir.

Scio Terapisi ve Biorezonans yöntemi vücuda gönderilen elektromanyetik frekanslar yoluyla müdahaleyi amaçlayan, yan etkisiz, uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gereken ve tıbbi cihazlar yardımıyla uygulanan bir tamamlayıcı tıp yöntemidir.

 

Sigarayı Bırakma Terapisi Nasıl Yapılır?

Seansa başlamadan birkaç gün önce sigarayı bırakma kararı veren danışan ile ön görüşme yapıyoruz. Terapi gününe kadar danışandan uygulaması kolay bazı görevler veriyoruz. Amacımız uyguladığımız Sigarayı Bırakma Terapisinin etkili ve kalıcı olması ile sigarayı hayatınızdan tamamen çıkarmayı sağlamak.

Sigarayı bırakma seansı 3-4 saatten oluşuyor. Danışan, her zaman veya sıklıkla içtiği sigarayı kliniğimizde son kez içiyor. İçilen sigaradaki frekans izleri scio cihazı sayesinde saptanıyor ve ters frekans verilerek bu izler vücuttan temizleniyor. Seans süresince kişide bilinçaltı ve duygu temizliği yapılarak, sigara ve benzeri bağımlılıklardan vazgeçilmesi sağlanıyor.

Aynı zamanda, seans sırasında danışana uygulanan detoks sonunda sigara içme isteğinin belirgin düzeyde azaldığı hissediliyor.

Terapi sonrası ilk 5 saat ve 4ncü gün çok önemlidir. Terapi sonrası 5nci saat ve 4ncü günde hastada alışkanlık ya da duygu pik atıyor. Böyle durumlarda hastaya ücretsiz 2nci seans uyguluyoruz.

 

Sigarayı Bırakma - Scio Terapisi Hakkında Merak Edilenler

Scio Terapisi, vücudu sigaranın içerdiği maddelerden temizlemeyi ve sigarayı kullanımını bırakmayı hedefler.
Ancak, sigara ve benzeri tütün maddeleri bağımlılığından kurtulmaya yönelik uygulanan Scio Terapisi, alışkanlığı bırakmaya istekli ve bu konuda kararlı olan bireylerde kalıcı etki sağlar.
Scio Terapisi sırasında rahatlama ve arınma dışında herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez.
SCIO Terapisi, yan etkisi olmaması nedeniyle, tüm yaş grubundan bireylere uygulanabilmektedir. Sadece, kalp pili olanlar SCIO terapisinden faydalanamamaktadır.
Scio Terapisi, bireyin sigara içme isteğinin azalmasına yardımcı olur. Sigarayı bırakmanın ardından vücutta hızlı bir temizlenme başlar.
10 kişiden 8’i de Scio Terapisi ile sigarayı bıraktığı görülmektedir.
 

Sigarayı bırakmanın ardından vücudunuzda ne gibi değişiklikler olur?

  • 8 saat içinde karbon monoksit kandan temizlenir.
  • 5 gün içinde vücut nikotini dışarı atmaya başlar
  • 1 hafta içinde tat alma ve koku alma duyuları gelişir
  • 3 ay içinde akciğer fonksiyonları düzelmeye başlar ve akciğerleriniz kendilerini temizleme yeteneğini yeniden kazanır
  • 1 yıl içinde günde bir paket sigara içen bir kişi, en az 3000 TL. tasarruf eder.
  • 1yılda kalp hastalıkları riskiniz yarıya iner
  • 5 yıl içinde ağız, boğaz, yemek borusu, akciğer, mesane ve rahim kanseri riski yarıya iner.
  • 5 yıl içinde felç riski azalır.
Devamı

BİOREZONANS YÖNTEMİ İLE KİLO VERME

Biorezonans terapileri ile karbonhidratlar, tuz, şeker, kola gibi tüketirken keyif aldığımız ancak zararlı gıdalara karşı bağımlılıklardan kurtulmak hedeflenmektedir. Böylece diyet yapmadan, sağlıklı beslenerek ve hiç zorlanmadan kilo vermek mümkün hale gelebilir.

Biorezonans yöntemi ile SCIO terapileri  yeme isteğini azaltıp kilo verebilmeyi kolaylaştırır.

Biorezonans ile kilo verme, iştahı azaltma ve gıda bağımlıklarından kurtulma terapileri, gıdalara duyulan isteği azaltarak kilo vermenizde olumlu etkilerde bulunur.

• Diyet yapmakta zorlanıyor musunuz?
• Diyetten kısa bir süre sonra verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri alıyor musunuz?
• Yeterince sağlıklı beslenmediğinizi düşünüyor musunuz?
• Gıda bağımlılığınız var mı?

Bu sorulardan en az ikisine cevabınız evetse, biorezonansla tanışmaya hazırsınız.

Devamı

HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE BİOREZONANS

2008 yılından bu yana kliniğimizde uyguladığımız SCIO, biofeedback ve biorezonansı bir araya getiren ileri teknolojik unsurlar barındıran cihaz yardımıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Klasik tıbba rakip olarak görülmemeli. Onu destekleyen yardımcı bir yöntem, alternatif tıp yaklaşımı olarak değerlendirilmelidir.

“ Biorezonans ne işe yarar? ”

Biorezonans bir enerji tıbbı yöntemidir.

Vücudumuzun organlarının yaydığı elektromanyetik frekanslar hastalıkların tespiti ve tedavisi açısından oldukça önemli veriler sunar.

Vücuttaki virüs, bakteri, parazit, kanser hücresi, alerji gibi oluşumların frekans izlerinden tespit edilen hastalıklı organ ve hücrelere yaydıklarının tam aksi yönde frekans yollayarak, bu hastalıkların tedavisi mümkün olabilir.

SCIO, biorezonans yöntemi ile tam olarak bunu gerçekleştirmektedir.

Dr.Işınay ÜNAL

Devamı

BİOREZEONS YÖNTEMİ İLE HEPATİT B TEDAVİSİ

Hepatit B, karaciğer iltihabı denen ve ileri vakalarda karaciğer yetmezliğine hatta kansere neden olabilen bulaşıcı bir hastalıktır.

Biorezonans yöntemi ile SCIO tedavisi, Hepatit B tedavisinde farklı ve oldukça başarılı bir metottur.

Tedavi sırasında sadece hepatit terapisi yapılmaz. Scio tedavisinin ana amacı bağışıklık sistemini virüse karşı güçlendirmektir.

Hepatit B ve Hepatit C kişiye özgü seyreden hastalıklardır. Tedavisi de tamamen kişiye özgü yapılmaktadır.

SCİO ile Heaptit B terapilerine katılan hastalar, hastalık belirtilerinin neredeyse tamamen silindiğini belirtmektedir.

“Dr Işınay Hanım’a başvurduğumda akut hepatit B tanısı konmuştu ve tedavim sürüyordu. Düzenli ve sık aralıklarla, 8 seans scio tedavisinin ardından, hastalığın önemli ölçüde gerilediği saptandı. Kan değerlerimde ve karaciğer enzimlerimde hastalık belirtilerinin neredeyse tamamen silindiğine şahit olduk. Şu an 1,5 yıl oldu ve hastalıkla ilgili bir sıkıntım neredeyse kalmadı.”
S.K.

Devamı