Dr.Işınay ÜNAL

 

11 Ocak 1964 tarihinde Burdur’da doğdu. İlköğrenimini İzmir Bornova Yavuz Selim İlkokulu, orta ve lise öğrenimini Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi.

Çanakkale’nin Çan ilçesinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra İzmir’de Evka 3 Sağlık Ocağı’nda 5 yıl, Bornova Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi Acil Servisi’nde 16 yıl görev yaptı.

2008 yılından beri, dünyada hızla yayılan, alternatif tıp dalı olan Homeopati eğitimlerini tamamlayarak, Homeopati Uzmanı olarak diploma almaya hak kazandı.

Bunun yanı sıra özellikle firmalarda çalışanların verimliliğini ve motivasyonu arttırma konularına yoğunlaştı ve fizyolojik durumun, çalışan motivasyonuna etki ettiğinden hareketle, özellikle bağımlılık, uyku problemleri, duruş bozuklukları konularında araştırmalar yaptı, seminerlere katıldı. Ayrıca, tanınmış uzmanların Hindistan, Romanya ve Kanada’da gerçekleşen konferanslarına katılım sağladı.

Hekimlik ve alternatif tıp konularındaki uzmanlığını 2014 yılından beri aldığı Biorezonans makine eğitimleri ile tamamlayarak, İzmir’in Alsancak ilçesinde 2014 yılında kurduğu Dr. Işınay Ökcün SCIO BIOREZONANS Merkezi’nde halen hizmet vermektedir.

Diplomalar

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1989

Eskişehir Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, 1989

Deneyimler

Çanakkale Çan Hastanesi, 1989 – 1991

Evka 3 Sağlık Ocağı, 1991 – 1996

Bornova Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi Acil Servisi, 1996 – 2012

Scio Terapisi, İzmir Alsancak, 2014….